راهنمای ارسال فایل جهت چاپ روی شاسی ؟

 

- خواهشمندیم قبل از ارسال فایل جهت چاپ روی شاسی به موارد زیر دقت فرمایید:

 

1. عکس شما بعد از نصب روی تخته شاسی نیم سانتی متر کوچکتر میشود.

جهت سهولت در چسباندن عکس روی شاسی و با توجه به این که تخته شاسی به دلیل دقت در گنجاندن عکس حدود 0.5 سانتی متر از سایز دقیق عکس کوچکتر میباشد.

بنابراین پس از اتمام مراحل شاسی زدن، تابلو شاسی مورد نظر حدود 0.5 سانتی متر کوچکتر از سایز دقیق عکس خواهد بود.(اضافه های عکس به مقدار 0.5 سانتی متر از طرفین بریده میشود)

لذا خواهشمند است از قرار دادن کادر و نوشته در اطراف و لبه های تصاویر خود پرهیز کنید و حاشیه امن 0.5 سانتی متری اطراف عکس را رعایت فرمایید.

 

 

2. اختلاف رنگ بین چاپ و آنچه شما در مانیتور یا گوشی می بینید

نمایش عکس در صفحه گوشی یا مانیتور کامپیوتر شما از پیکسل های نوری تشکیل میشود اما عکس چاپ شده، فاقد پیکسل های نوری میباشد و روی بافت کاغذ نقش میبندد. بنابراین همواره بین 10 الی 15 درصد اختلاف رنگ و نور با آنچه شما می بینید خواهیم داشت.

 

3. سایز عکس شما

(به زبان ساده شما درهر سایزی که تمایل دارید عکستان را چاپ کنید، میبایست ابعاد فایل عکس شما با ابعاد واقعی یکی باشد)

برای مثال اگر شما نیازمند چاپ عکس خود در سایز 50*70 هستید ، میبایست عکس شما در سایز 50*70 و رزولوشن 200 باشد.

 

 

عکس ها در چه فرمت و سایزی باشند تا در سایز مورد نظر من چاپ شوند؟

 

برای اطلاع از ابعاد قابل چاپ عکس مورد نظر خود(ابعادی که عکس شما قابلیت چاپ شدن را دارد) باید از ابعاد عکس خود اطلاع داشته باشید. ممکن است سایز چاپ عکس مورد نظر شما با کیفیت عکس ارسالی از سمت شما منطبق نباشد. این قسمت نحوه به دست آوردن سایز عکس شما(سایز قابل چاپ) را آموزش میدهد.

 با استفاده از برنامه فتوشاپ:
الف)ابتدا فتوشاپ را اجرا کرده و سپس عکس مورد نظر را بکشید و به محیط فتوشاپ ببرید و یا از طریق منو نواری بالای صفحه ابتدا گزینه File و سپس Open را انتخاب کرده و فایل عکس مورد نظر خود را بیابید.

 

ب)عکس مورد نظر در محیط فتوشاپ اجرا شد.

 

ج)سپس از طریق منو نواری بالای صفحه گزینه Image و سپس گزینه Image size را انتخاب کنید تا به پنل سایز عکس هدایت شوید.

 

د)صفحه باز شده سایز عکس شما و همچنین کیفیت (Resolotion) را مشاهده خواهید کرد.

 

راه دوم این که میتونید روی عکستون کلیک راست کنید و بعد گزینه آخر (properties) رو بزنید و بعد وارد تبِ (detail) بشید و اونجا height و width عکستون رو ببینید. بعد از اون به (resolotion) نگاه کنید.ببینید چند dpi مقدار داره.وقتی مقدار dpi رو دیدید، میتونید از طریق روابط زیر مقدار طول و عرض عکستون رو از pixel به cm تبدیل کنید.
 

1 cm = 28 pixel (resolotion 72)

1 cm = 128 pixel (resolotion 300)