تا کنون برای زیبا سازی منازل خود و چیدمان دکورسیون آن بیش از حد فکر کرده اید و حتما ایده هایی هم به ذهنتان رسیده و آن ها را انجام داده اید. اما امروز ما میخواهیم یک ایده جالب به شما آموزش دهیم تا با آن دیوار منازل خود را بیش از پیش زیبا نمایید.

همیشه شما عکس هایی را میان عکس ها خود و خانواده می توانید پیدا کنید که بینهایت برای آن ها را دوست دارید و دلتان میخواهد همیشه جلوی چشمانتان باشد . که البته برای این کار راه های زیادی نظیر قاب کردن عکس , چاپ عکس روی شاسی , یا چاپ عکس روی پلکسی به ذهنتان رسیده است.

اما روشی که امروز به شما آموزش میدهیم کمی متفاوت است , راه های قبلی بسیار خوب و راحت است اما کمی هزینه بردار است اما این روش هزینه کم تری برای شما برمیدارد و البته خودتان هم در منزل می توانید آن را درست کنید.
ما نام این روش را چاپ عکس روی چوب می نامیم که بسیار روش قدیمی ای می باشد ولی همه از آن اطلاع ندارند .


خوب حالا شروع می کنیم به توضیح دادن این روش چاپ عکس:


ابتدا شما باید یک عکس را چاپ شده بهمراه یه تخته چوب سالم مثل نئوپان یا هر چوبی که سطح صاف ولی بدون روکش غیر چوبی و همچنین چسب چوب و همچنین یک عدد اسفنج و پارچه , خط کش , کاتر برای برش , قلم مو فراهم نمایید.


بعد از فراهم کردن تمامی موارد بالا حالا میتوانید کار را شروع نمایید :


مقداری از چسب چوب را با استفاده از قلم مو روی سطح چوب میمالیم به طوری که کل سطح چوب به چسب آغشته شود بعد عکس چاپ شده را روی آن می چسبانیم فقط توجه داشته باشید که پشت عکس باید رو به شما باشد یا بهتر بگویم طرف سفید عکس به سمت شما باشد و طرفی که عکس روی آن است به چوب چسبیده شود.

چاپ عکس روی چوب


سپس خط کش را روی آن بکشید تا عکس کامل ب چوب بچسبد و حبابی زیر آن نباشد . حال حدودا 8 تا 10 ساعت آن را در دمای اتاق بگذارید بماند تا بخوبی چسب خشک شود .

چاپ عکس روی چوب


پس از خشک شدن چسب اسفنح را برداشته و با آب معمولی  اسفنج را خیس کنید بعد به آرامی آن را روی عکس بکشید تا جایی که کامل سفید عکس از بین رود و خود عکس ظاهر شود.

چاپ عکس روی چوب


در انتها برای آن که دوام کار بالا تر برود می توانید از براق کننده ها نیز استفاده کنید و روی کار خود اسپری کنید یا با قلم روی آن بمالید .


در انتهای پست ویئویی از چاپ عکس روی چوب قرار داده ایم که می توانید آن را مشاهده کنید لازم به زکر است که در این ویدئو به جای چسب چوب از چسب مخصوص چسباندن عکس روی چوب استفاده میشود که ما برای اینکه این چسب به راحتی در بازار یافت نمیشود آن را با چسب چوب تعویض کریدم .